Rasismus... (20.2.11)

21. února 2011 v 11:53 | Smooth Annie |  ...bez ničeho speciálního
tuttuttu
Zdravím. 
Tak hlásím se-jsem zpět jak z Lyžáku,tak od Babičky. Detaily se mi tady nechce moc popisovat,takže můžu přejít rovnou k článku na téma týdne,které mě (konečně) docela zaujalo-RASISMUS. 

Ne,nebudu tady ,,omílat" ty projevy o tom,že všichni jsme stejní,je jedno jestli jsme černoši,běloši nebo asiati a tak. Jasně,je to pravda a JÁ ten názor zastávám. Ale takových monologů už bylo dost. Hlavní rasistické období (tzn.-hlavně USA-černoši poníženi bělochům),už máme takřka zasebou. Ale i přes to to na Nás zanechalo svoje. No řekněte,že si občas neodpustíte nějakej ten minivtípek typu ,,Je to černé a žere to hranolky,co to je?
Půlka USA." To bysme byli všichni děsný rasisti,kdyby se zrovna tomuhle mělo říkat rasistický vtip,ne? Já si teda myslim,že každýmu občas něco prolítne a neni důvod se kvůli tomu vztekat. To skutečný rasismus je spíš o tvrdé nenávisti,než o nějakém zesměšňování že jako maj černoši velký oči (i jiné věci) a tak. Uznávám,i vtipy mají svoje meze. Ale proč se jednou nezasmát,když si děláme srandu i sami ze sebe? No. Jasně,myslete si o mně,že jsem děsná rasistka,když řeknu ,,Cikáni" místo ,,Romové". Spíš by si lidi mli uvědomit,co to vlastně rasismus je. Tak připomínám-rasismus je o TVRDÉ nenávisti a opovrhování určité rasy. Ne jeden hloupý,sice nesmyslný,ale naprosto bezvýznamný fórek. Adios.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Loui Loui | Web | 21. února 2011 v 15:57 | Reagovat

Pěkně si to pojala ;-)
Mě tohle téma také zaujalo, ale nechtěla jsem se k němu nějak vyjadřovat... I když vím, že mám toho spousty na srdci :-)
Já vnímám rasisistu jako člověka nadřazeného nad jinou rasou. Prosazování práva nad někým jiným nad jiným pohlavím popřípadě jiné barvy kůže.
Já rasista jsem, jako každý člověk. A kdo tvrdí, že není lže :-D
Možná bych to ani nezařadila jako rasimus, ale ve většině případu se to tak chápe. Uvidím cikána automaticky si přehazuji tašku ze zad na břicho, uvidím vietnamce vzpomenu si na levné obchody, vydím černocha řeknu si - Páni. Vidím bělocha, mám pocit, že mu nemůžu důvěřovat :-)
Veškeré rasy, nebo lidé si vytvářejí svoji image společně a od toho si je "společnost" škatulkuje.
Podle mě opravdu nezáleží na barvě pleti, ale na osobnosti. Znám slušné cikány. Vietnamce mám v rodině. Pro černochy mám od malička slabost a je jen málo bílích kterým důvěřuji :-)
Člověk si nevybere :D:D:D:D

2 Černoušek  BuBu má černou hubu Černoušek BuBu má černou hubu | 26. února 2011 v 0:23 | Reagovat

jou jou ale stejně Mj je nejlepší grilovanej :-P  :-P  :-D  :-D  :-D  :-D  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama