MERRY CHRISTMAS! :) (24.12.10)

24. prosince 2010 v 14:19
ssdsds
Tak,opět po roce nadešel onen Štědrý den.
Něco už jsem psala na KPM-o tom,že by se lidi v ten den (čili dneska) měli chovat hezky a taky udělat všechno proto,aby se ten den líbil i JIM SAMOTNÝM.
Ted' chci psát ještě o něčem. Poslední dobou je to docela často probírané téma. A to: Ježíšek or Santa.

Okej,začnu. Každá země má trošku jiné zvyky,to je jasné. Proto chci nejprve říct,že nejsem ,,odpůrce" Santy,Dědy Mráze,Papa Nöela a jim podobných. Protože pocházejí z jiných zemí (jako zmíněný Santa-USA a Anglie,Papa Nöel zase z Francie atd.) a tam se to prostě slaví JINAK. Je to pro ně asi to,jako pro nás Ježíšek. Nemůžeme Američanům říct: ,,My chceme Ježíška,ten nosí dárky,né ten Váš Santa Claus!" Přijde mi to jako pitomost neni to logický.
Vždyt' mají svoje zvyky. Neberme jim je. To je,jakobych šla do Vietnamu a nadávala jim,že slaví ten jejich Nový rok jinak a jindy. Nemůžeme přece všechno sjednotit. 
Na druhou stranu musim přiznat,že ,,Amerikanizace" se tady projevuje. Ne tak,jako abyse přepisovalo to,co je pro nás oficiální,ale trošku tu nějaké změny máme. Ale zase-není to nic nového. Za socialismu jsme měli v podstatě podobné a to s ruským Dědou Mrázem. To bylo sice ještě trošku jinak,také díky tehdejším politickým tento-víte. Ale když se na to (s přimhouřeným očkem) podívám,je to stejný princip,akorát dneska to lidi řeší víc-někdy až moc dramaticky. Já jsem v takovym věku,kdy už vim,jak to vlastně s těma dárkama je (doufám,že to nečtou žádný malý děti,nerada bych je připravila o kouzlo Vánoc). 
Kdyby se mě někdo zeptal,jestli uznávám Ježíška,nebo Santu Clause odpovim-Ježíška.
Ale zase tu máme jedno ,,ALE". Ježíška proto,že žiju v ČR. Kdybych byla Američan, ,,uznávám" Santu,jako Francouz zase Papa Nöela... Je to prostě zvyk. My máme Ježíška,Američani Santu. A je to. To,že si bohužel některé malé děti představují JEŽÍŠKA v ,,Santovské" image-jako pána v červenym,je sice smutný,ale pořád mu říkaj JEŽÍŠEK. Rodiče jim taky neříkají ,,Počkej chvíli,po večeři přijde Santa s dárky" ale pořád toho našeho ,,Ježíška" udržují. A když to budou takhle dělat i nadále,ani Děda Mráz,ani Santa Claus Ježíška prostě nepřeválcuje. Takže,moji milí (:DDD) ikdyž už jste v mém věku a starší,udržujte v Česku Ježíška a neserte se Američanům do jejich zvyků :)

Snad to bylo srozumitelné. A doporučuju to jenom tak ,,neprolítávat" páč pak to nezrozumitelný JE :D
(více v CČ)

Zaktualizujme se. Dneska je Štědrý Den,lidi! Bud'te na sebe trošku milí,nebo na Vás (zatím jsem to naštěstí nemsela udělat) pošlu zombíky!!!
Tak jsem splácla něco-respektive PŘÁNÍČKO. Je schválně univerzální abych ho mohla dát jak sem,tak na KPM,protože jsem líná dělat dvoje :D
MERRY CHRISTMAS a at' máte pod stromečkem něco,co Vás potěší :D Hrozně se opakuju a nudně omílám ta samá dvě slova,´takže- FUCKOVNÍ VÁNOCE!
Vaše Paštička :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Denízos Denízos | Web | 24. prosince 2010 v 14:27 | Reagovat

Měj fakovsky fakovní Vánoce bez Fakova a pořádně fakovující dárky s fakujícíma fakovama a fakusama.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama